Linnalaager

Aastast 2008 korraldab Harjumaa Muuseum igal suvel juunikuus 9-12 aasta vanustele lastele linnalaagrit "SUVESEIKLUS JÕESAAREL". Igal laagripäeval on keskne teema, kuhu mahub lisaks ka palju mängu ja põnevaid tegevusi.


SUVESEIKLUS JÕESAAREL 2019
17.- 20. juunil

9-12- aastastele 

17. juuni KEEMIA

Esimesel laagripäeval hangime teadmisi keemiast. Koos keemiku Joosep Poomiga teeme vahtu; uurime kuidas mõne reaktsiooni käigus eraldub soojus ja kuidas mõne reaktsiooni käigus hoopis neeldub soojus; vaatame, mis juhtub ekstreemsete temperatuuride juures; uurime erinevaid agregaatolekuid; proovime vett painutada; teeme kuivast jääst jäätist… ja palju muid vahvaid katseid.


18. juuni ELJA TARKUSTEAED

Teist päeva alustame 15 km pikkuse jalgrattamatkaga, sõidame Tuula külla Elja Tarkusteaeda (7,5 km). Tarkusteaias veedame mõnusalt aega süüa tehes ja joogat harjutades. Toortoidu põhimõtetele tuginedes valmistame Maily Kerdo juhendamisel smuutit, lõunasööki ja magustoiduks jällegi jäätist. Lastele kohandatud joogatunde viib läbi Pille Allik Trepp.
NB! Kaasa jalgratas ja kiiver

 
19. juuni KUMNA KULTUURIAIT

Ka kolmandal päeval on plaanis väike jalgrattamatk ( 6 km). Esmalt külastame Keila Päästekomandot, kus meile tutvustatakse päästjate tööd ja tehnikat. Edasi liigume Kumna Kultuuriaita, kus meid ootab Kaja Rasmann. Osaleme klaasitöötoas, kus saab klaasi lõigata ning tükkidest sulatada kujundeid.
NB! Kaasa jalgratas ja kiiver


20. juuni TAIPOKS

Viimasel laagripäeval uurime, mis elu elab Keila jõepõhi. Otsime mudast veeloomi ja proovime neid määrata. Peale lõunat jalutame Keila Tervisekeskusesse, kus saame osa intensiivsest taipoksi treeningust. Treeneriteks on Marko Moisar ja Tarmo Kõrs. Laagri lõpetame muuseumis tordi söömisega.
NB! Kaasa trenniriided


Laagripäev kestab kell 10:00-16:00. Igal päeval lõunasöök ja oode.
Osalustasu on 65 eurot. Maksmine arve alusel.

Lisainfo telefonil 678 2052 või gea.mossin@hmk.ee