Muuseumiöö

Muuseumiöö 2018 "Öös on pidu"

Kord aastas, laupäevasel maiõhtul avavad muuseumid ja teised mäluasutused oma uksed tavapärasest hilisemal ajal ja tasuta, et tähistada üle-euroopalist muuseumiööd.

Üle terve Eesti toimuv muuseumiöö avab 19. mai õhtul kümnete muuseumide ja teiste põnevate paikade uksed täiesti tasuta. Muuseumiöö toimub sel aastal pealkirja “Öös on pidu” all. Sünnipäeva-, pulma- ja lõikuspeod: milliseid pidusid on üldse olemas? Millised on meie peorituaalid ja kuidas on pidutsemine ajas muutunud? Kas loomad peavad ka pidu? Aga taimed? Millised on suured spordipeod? Kas robotid oskavad pidutseda? Eestil on 2018. aastal sünnipäev ja sünnipäevadel peetakse ikka pidu: sel muuseumiööl räägime peoteemad igast vaatenurgast lahti. Muuseumiöö on üle Eesti toimuv suur muuseumipidu.

Harjumaa Muuseumis on meil põhjust pidu pidada rohkemgi kui ainult meie riigi juubeli puhul – muuseumil endal täitub see aasta 30 tegevusaastat ning samuti on mõlemal linnal, kus paikneme, juubel: Keila 80 ja Paldiski 300.

Harjumaa muuseumis on meil rahvapidu: kohal on rahvamuusikud ja rahvatantsijad, põleb lõke, saab tantsida, toimub rahvariiete tuulutamine, avatud on kohvik ning näha saab vastavatud näitust Harjumaa rahvariietest.

Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumis on pidu selline nagau Adamsoni enda ajal – rohkem infot.

Programm:
19:00 ekskursioon uuel rahvarõivaste näitusel (kogunemine muuseumi fuajees)
20:00 esineb rahvatantsurühm WEST
20:30- .. Tantsuks mängivad Lõõtspillipoisid
avatud kohvik
põleb lõke
muuseum avatud kuni 23:00

Rohkem infot facebookis.

Üle-eestilise muuseumiöö info