1929. aasta juuni

Keilas, 1. juunil 1929

Täna on laupäev. Kolmapäeva hommikul müristas, oli veel soe, kuid siis hakkas temperatuur alanema. Eila hommikul oli ilus päikesepaiste, aga kui ma kella ¾ 6 ajal hakkasin Tallinna minema, nägin ühe meie välja peal oleva kraavi kaldal ristikheina lehtedel hallat. Täna hommikul kella 9 ajal on soojust kõigest natuke üle +6°R.

Tallinnas pedagoogiumi algkoolis andsin käesoleva õppeaasta viimased tunnid eila; teisipäeval on algkoolil aktus vaimuliku talitusega ja suvevaheaeg algab. Keskkool vabaneb õppetööst alles reedel 7. juunil. Õieti pidid mõlemad koolid oma töö lõpetama alles 12. juunil, kuid et ilus aeg kätte jõudis ja arstid leetrite pärast, mis õige hoogsad olevat, koolitöö lõpetamist nõudsid juba 1. juuniks, andiski haridusministeerium selle uue eeskirja. Ilus aeg on praegu küll: puud on lehis, igalpool lilled ja õied; peaks see ilm aga jälle ka soojaks minema.

Keilas, 5. juunil 1929

Ikka on vilud ilmad: täna oli kõige suurem soojus +11°R, eila +12°R. Eila olin Tallinnas ja pidasin pedagoogiumi harjutuskooli lõpuaktusel palvet. Algkoolid said eila igalpool lahti. Väike Hilda jõudis nüüd juba viiendasse klassi, Ellinor neljandasse. Väikesele Hildale öeldud, et tal üle klassi kõige parem tunnistus olevat. Ellinoril oli ka hea tunnistus. Nõnda lähevad aastad kiiresti, kiiresti. On alles kõik värskelt meeles aeg, kus väike Hilda Valgas sündis ja kuidas ta oma esimestel aastatel oli väga rahutu laps, tarvitades palju hoidmist, nüüd on ta juba algkooli viienda klassi õpilane. Ellinor saab suvel alles üheksaaastaseks ja läheb sügisel neljandasse klassi. Mina sain esimeses algkooli klassis olles jõuluajal üheksaaastaseks. Mäletan hästi sedagi aega veel, kui koolis hakkasin käima, ja ometi saab sellest juba 30 aastat! Kahju on, et aastad nii kiiresti mööduvad! Iseäranis siin Keilas, kus mul palju tööd on olnud, on aeg ruttu mööda läinud.

Keilas, 17. juunil 1929

Ilmad on juba mõnda päeva jälle olnud üsna soojad ja ilusad. Hilda kinkis mulle hiljuti spinningu, millega Keila jõest olen haugi püüdnud. Ei ole seni palju küll veel saanud, ühe ligi kolmenaelase, ühe naelalise ja ühe poolenaelalise haugi, kuid ajaviide on olnud suurepäraline. Kahju üksnes, et aega mul vähe on.