Harjumaa väiketootjad

„See oli iseenesest väga lihtne. Alguses tegin [õlut], maitses endale, siis andsin proovida sõpradele, sõpradele maitses ka, siis sõprade sõbrad arvasid, et nemad tahaks ka proovida no siis tuli rohkem vaja teha, noh siis kõik maitsesid, kõigile maitses. See kasvas ja kasvas kogu aeg ja siis ükskord mõtlesin, et noh, et nüüd peab hakkama vist tootma. Seepärast kõik kohalik kogukond hästi toetas mind selles ja siis nüüd ta toodangi.“  - Ulvar Veldi, Veldi ja Tütred OÜ, Kuusalu vald

Juba mõned aastad kestnud muuseumi kogumisprojekt „Harjumaa väiketootjad“ on jõudnud (vahe)kokkuvõtteni. Alates 2015. aastast oleme külastanud natuke rohkem kui paarkümmend Harjumaa väikeettevõtet, kellelt oleme võtnud intervjuusid ning kogunud unikaalseid tootenäidiseid. Intervjuude käigus jagasid väiketootjad lugusid oma ettevõtete kujunemisest, tutvustasid meile tootmisprotsesse ning rääkisid oma firmade majanduslikust poolest. Tänu sellele projektile jõudsid muuseumi kogudesse materjalid tänapäeva väiketootjatest Harjumaal.

Tekstide autor: German Lebedev

Väiketootjate projekti vedajad: Liis Serk (EVM), Ann Aaresild (EAM), Taavi Koppel ja German Lebedev

Tekstide toimetus ja tõlge inglise keelde – editing and translation into english: Annika Tiko

Kujundus:: Annika Tiko

Näituse meeskond:: Annika Tiko, Taavi Koppel, Mall Siniveer, Gea Mossin, German Lebedev, Külli Kõrs, väiketootjad.

Täname kõiki projektis osalenuidt: Aade Lõng, Raasiku Õlletehas, nanoPruul, Õllekunsti, Wassalemma Pruulikoda, Veldi ja Tütred, Saidafarm, Esko Talu, Mokapai käsitööjäätis, Kadarbiku Köögivili, Tanker, Lehe Pruulikoda, Õllenaut, Sohvy, Laastu päikeselektrijaam, Kikas, Nõmmiku Talu Meierei, Säsi Pruulikoda, Manlund, Maheleib, Murueit, Mesioja, SNCO Pruul; Ann Aaresild ja Liis Serk.