Sellised Karused Lood. Lembe Maria Sihvre kaisukarud. (2013)

Lembe Maria Sihvre sai punaste lilltikandiga karude jaoks inspiratsiooni oma uurimistööd kirjutades. Sajandijagu päevi tagasi võttis üks andekas Läänemaa naisterahvas nimega Marie Mustkivi, jupi punast, seda kõige eredamat, kodukootud kangast ja kirjas selle imeilusaks tekiks. Lembe Maria ühendas oma kaks armastust – kaisumõmmikud ja lilled. Tikkis pisikesed lilled punasele karule, mõeldes soojuse ja tänutundega toredale ja andekale naisele, kes oli omas ajas vapper moelooja, tõenäoliselt ise seda aimamatagi, millise panuse ta rahvarõivakandmise traditsioonile andis.

Keilas elavale kunstnikule on mänguasjade meisterdamine nii elustiil kui ka elukutse ja armastuse rahvakunsti vastu sai ta Kaljo Põllo korraldatud Tallinna Kunstiülikooli ekspeditsioonidelt. Lembe Maria Sihvre õpetab Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias ning kuulub Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu juhatusse. Oma loomingu eest pälvis ta 2009. aastal Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri aastapreemia ja 2011. aastal Soome Mänguasjameistrite konkursi peapreemia.

Lembe Maria Sihvre sõnul on karumõmm üks absoluutselt vajalik lelu. Kaisukaru kannab endas soojust, turvatunnet ja sõbralikkust ning kui iga päev ei saa kanda Lihula lillelist seelikut, siis pisike punane karumõmm saab olla truu kaaslane.

Teemapäev 9.03.2013: Kunstniku juhendamisel saavad huvilised Harjumaa Muuseumis endale meelepärase karu ise valmis õmmelda. Vajalikku materjali saab kohapeal osta.