Heegeldamine

ALUSTAME ALGUSEST – heegeldamise õpetus algajatele

Meie esivanemad kaunistasid pitsidega esialgu rõivaid, s.o. Rahvarõivaid, alles hiljem ka pesuesemeid, näiteks käterätte, padjapüüre ja laudlinu. Veel tänapäevalgi imetleme vanaemade heegeldatud voodikatete, kardinate jm. laiu äärepitse. Võrratud on rahvarõivaste küllalt keerulised etnograafilised äärepitsid.

Esivanemate töö on austust vääriv ning ergutab meidki ilusaid pitse heegeldama. ( E. Aljasmets)

Juhendaja: Marju Kullerkupp – 2018. aastal lõpetasin Haapsalu Kutsehariduskeskuses tekstiilkäsitöö eriala ja 2020 aastal samas koolis kangakudumise eriala. Armastan käsitööd ja naudin iga hetke seda tehes!

Heegeldamise kursus on mõeldud kõigile, kellel asja vastu huvi aga ei oska või on oskused vähesed, kes on kunagi väga ammu (võibolla lapsepõlves või kooliajal) heegeldanud ja tahaksid nüüd uuesti proovida. Alustamegi täiesti algusest!

Esimesel kohtumisel räägime heegeldamise põhitõdedest – heegelnõelast, lõngadest, niitidest, töövõtetest, vaatame mustriskeeme ja heegeldame koos esimesed silmused!

Kui oled otsustanud tulla kursusele, võta kaasa:

–         heegelnõel, milline Sul olemas on ja kui ei ole, tule ikka;

–         materjal heegeldamiseks, alustamiseks sobib jämedam lõng või niit ; kui Sul seda momendil ei ole, tule ikka;

–         idee, mida sooviksid heegeldada; kui Sul seda esialgu ei ole, tule ikka!

Kui tuled kohale ja Sul ei ole midagi kaasa võtta, siis leiame heegelnõela, lõnga või niidi õppeklassist, ja võib juhtuda, et leiad klassist ka superhea idee!

Alustame algusest ja on tõenäoline, et kursuse lõppedes oled valmis heegeldanud imeilusa pitsi, liniku või mingi muu eseme!

Toimumisaeg:  Uued kuupäevad varsti tulekul!

Maht: Korraga 3 akadeemilist tundi. Kokku 15 akadeemilist tundi.

Grupi suurus: 8-12 inimest

Kursuse hind: 35€

Registreerimisel vajalik isikukood, nimi ning e-maili aadress.

Registreerumiseks saata e-kiri aadressile rahvaroivas@hmk.ee